...X-pertconsult - Profesionální poradenství při řízení školy a školského zařízení...
Dobrý den, jakým způsobem je obsazována pozice vedoucí učitelky. Jmenuje ji ředitel školy nebo je nutné vyhlásit konkurz?
24.01.2011 - přečteno 2652x

Konkurz není na místě v žádném případě – ten se vyhlašuje výhradně na místo ředitele školy a školského zařízení. Obsazení pozice vedoucí učitelky může provést zaměstnavatel dvojím způsobem: jednak jmenováním, a to při splnění podmínek uvedených v ustanovení § 33 odst. 3 a § 40 zákoníku práce. Druhou variantou je změna pracovní smlouvy. Oba způsoby vyžadují souhlas zaměstnance s jeho ustavením do vedoucí pozice.

X – PERT CONSULT - PhDr. Mgr. Jiří Valenta - tel.: 602269040 -